امروز یکشنبه 22 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

بـهترین ورزش بـرای کودکان - ورزش کودکان

ورزش کودکان

ورزش کودکان

به نظر شما بهترین ورزش برای کودکانتان چیست ؟ آیا ورزشی هست که بشود کودکان از آن به صورت سالم استفاده کنند ؟

ورزش برای کودکان , ورزش کودکان , ورزش فرزندان , ورزش بچه ها

1. براساس شرایط و ویژگی‌های کودک و علاقه‏مندی او لازم است به جای توجه بر نتیجه و برد و باخت، تجربه و لذت بازی را به او بیاموزیم.

2. بهتر است فعالیت در رشته‌هایی مانند ژیمناستیک که به انعطاف‌پذیری خیلی بدن نیاز دارد، در سنین کودکی شروع شود.

3. معمولا تا پیش از بلوغ، به علت اینکه رشد استخوان‌ها و عضلات کودکان تفاوت چندانی ندارد، احتمال صدمه در بازی‌های گروهی و برخوردی کمتر است اما بعد از سن بلوغ، به علت افزودن حجم و توان بدنی مخصوصا در پسران، بهتر است در چیدمان بازی‌های گروهی و برخوردی به تناسب جسمی و قدرتی بازیکنان توجه شود.

4. بعضی مواقع اولیا از اینکه فرزند 9 ساله‌شان به ورزش‌های برخوردی مانند فوتبال بپردازد واهمه دارند، در حالی که در بیشتر باشگاه‌های ورزشی، ورزشکاران به گروه‌های سنی مختلف طمابقی‌بندی می‌شوند و کودکان همسن و سال با هم به رقابت می‌پردازند.

5. هنگام انجام ورزش در فصل تابستان و محیط‌های گرم، باید به سلامت کودکان بیشتر توجه شود و سیستم‌های تهویه در محیط‌های بسته وجود داشته باشد.

ورزش کودکان

6. تحمل کودکان در برابر گرما کمتر است، بنابراین باید مراقب باشیم دچار کم‌آبی نشوند. معمولا هنگام انجام حرکت‌های ورزشی، بدن کودکان گرمای بیشتری تولید می‌کند در حالی که کمتر عرق می‌کنند. به همین علت باید توجه خاصی به مساله کم‌آبی شود. لازم است بطری‌های آب هنگام تمرین یا مسامابقی در دساضطراب کودکان باشند.

7. پیشنهاد می‌شود مرشرح و اولیا به کودکان کمتر از 10 سال در مورد مصرف آب بیشتر پافشاری داشته باشند. وزن‌کشی کودکان پیش و بعد از ورزش (همانند بزرگسالان) می‌تواند کمک قابل‌توجهی به تخمین مقدار آب دریافتی آنها داشته باشد.

بهترین ورزش کودکان

8. پیشنهاد می‌شود پیش از ورزش، مربی اقدام‌های لازم برای گرم‌کردن و حرکات کششی را انجام دهد و مراقب باشد کودکان از تجهیزات حفاظتی مانند کلاه ایمنی، عینک، ساق‌بند و کفش شایسته هم حتما استفاده کنند. این مساله اهمیت خیلیی دارد برای اینکه صدمه صفحه رشد می‌تواند سبب کوتاهی و تغییر شکل زاویه‌دار عضو شود.

9. در رشته‌های ژیمناستیک، اسکیت و پاتیناژ که لاغربودن امتیاز بیشتری دارد، ممکن است کودکان عمدا از غذا خوردن امتناع کنند و این سبب اختلال در رشد و بلوغ آنها ‌شود که برای پیشگیری از آن، اولیا باید هوشیارتر باشند.

اندروید lg مولفیکس