امروز شنبه 14 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

درمورد جرم گوش موم گوش بـیشتر بـدانیم

اینبار می خواهیم درمورد جرم گوش که به آن موم گوش نیز می گویند صحبت کنیم و در رابطه با جرم گوش بیشتر بدانیم و به اطلاعاتمان بیفزاییم. در سایت هانیما تلاش بر آن داریم تا بهترین مطلب های درمورد گوش را منتشر کنیم. ابتدای این مقاله شما را با جرم گوش آشنا کرده و توضیحاتی در مورد آن می دهیم که جرم گوش چیست؟ بعد از شناخت موم گوش به سراغ آموختن علائم آن می رویم تا با علائم آن نیز آشنا شویم. راه حل هایی برای جرم گوش داریم که خواندنی است.

تصویر برای مطلب درمورد جرم گوش (موم گوش) بیشتر بدانیم

بعد درمورد نحوه شستشوی گوش و پاک کردن جرم گوش صحبت می کنیم. در آخر نیز به این سوال، پاسخ می دهیم که آیا می توان از ایجاد جرم گوش جلوگیری کرد؟ با ما همراه باشید تا سوالاتی که در ذهن دارید پاسخ دریافت کنید.   

 

 

جرم گوش (موم گوش) چیست؟

جرم گوش به شکل یک پوشش محافظ از پوست در کانال گوش می باشد و به طور مرتب به مقدار کم تولید می شود که مرتبا پولک پولک یا پوسته پوسته شده و به خارج از گوش می ریزد.

مقدار جرم (موم)گوش در افراد متفاوت می باشد که در برخی از افراد موم گوش به جنس صمغی غلیط و چسبنده بوده که در کانال گوش انها قرار دارد که می تواند موجب ایجاد احساس پری و اختلال در شنوایی فرد می شود. چنانچه موم داخل گوش از جنس صمغی باشد سبب ایجاد وزوز در گوش(زنگ در گوش) و یا به مقدار اندک موجب نوعی سرگیجه می شود.

یک پزشک یا پرستار می تواند داخل گوش را نگاه کرده و وجود موم گوش از جنس شمعی را تایید کند و وچود چرم گوش از نوع صمغی (شمعی) یک مساله جدی نمی باشد ولی بیشتر مایه رنجش می باشد که در این حالت لازم است جرم گوش را خارج کنید تا موجب اختلال در شنوایی نشود.که در این حالت جرم گوش مانع قرار گرفتن صحیح سمعک در گوش در افرادی که از آن استفاده می کنند می شود و یا مانع این است که دکتر یا پرستار گوش میانی شما را به درستی معاینه کند.

نکته:برای تمیز کردن گوش از پنبه استفاده نکنید برای اینکه به علت فشار دادن جرم داخلی گوش به بخش های عمقی تر مسالهات بیشتری می توانید ایجاد کنید.و حتی ممکن است موجب عفونت کردن گوش شود به همین علت اجازه دهید تا گوش خودش عمل تمیز کردن را انجام دهد.

چنانچه چرک گوش تشکیل شد چه کنیم و علائم آن چیست؟

قطره گوش:

قطره ساده گوش اغلب به تنهایی می تواند داخل گوش را از پلاگ ها پاک کند و شما می توانید قطره را از داروخانه درست کردن کنید.قطره روغن زیتون گوش معمولا جهت رفع این مساله معمولا پیشنهاد می شود.دمای  قطره باید پیش از استفاده با دمای اتاق هماهنگ باشد.(بطری را به مقدار نیم ساعت به صورت ایستاده در دمای اتاق قرار دهید)سپس چند قطره در گوش فرد دچار بریزید.

چنانچه فرد را در حالت دراز کشیده قرار دهید گوش بیشتر تحت تاثیر قطره قرار می گیرد.به مدت 2-3 دقیقه اجازه دهید تا جرم گوش در تماس با قطره قرار گرفته و خیس شود.چنانچه این کار را روزانه 2 الی 3 بار به مدت 3-7 دقیقه قرار دهیدو موجب می شود که جرم گوش نرم شده و کم کم شکسته می شود و تخلیه می شود.

اندروید lg مولفیکس