امروز یکشنبه 22 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

درد و اختلال شنوایی گوش بـر اثر فشار

بر اثر فشار در گوش ممکن است یکسری اختلالات در شنوایی به وجود آید که همراه با درد باشد. در این بخش که با عنوان درد و اختلال شنوایی گوش بر اثر فشار، در مجله پزشکی هانیما منتشر شده است به عواملی می پردازیم که بر اثر فشار به گوش صدمه می رسد.  صدمه دیدگی گوش بر اثر فشار هنگامی به وجود می اید که پرده گوش کشیده شده یا تحت فشار واقع شود  که موجب می شود گوش درد بگیرد و در شنوایی اختلال ایجاد می شود. و هنگامی ایجاد ایجاد می شود که  اختلاف فشار در دو طرف پرده گوش نا برابر باشد به عنوان مانند غواصان و همچنین برای خلبانان و مسافرین در هنگام فرود هواپیما رخ می دهد.

 

صدمه دیدنی گوش بر اثر فشار

 

 

 

 

برای چه بعضی افراد بیشتر تحت تاثیراین نوع صدمه دیدگی قرار می گیرند؟

شیپور استاش به طور خود به خود هنگامی که ما خمیازه می کشیم یا حرف می زنیم یا هنگام جویدن بازو بسته می شود به همین علت به صورت طبیعی در هنگام بلع و جویدن موجب تنظیم فشار هوا در دو طرف پرده گوش می شود.

با این حال در بعضی افراد شیپور استاش به بهتری باز و بسته نمی شود و فشار هوا در این افراد به بهتری در دو طرف پرده گوش تنظیم نمی شود.در بعضی افراد لوله شیپور استاش نسبت به حالت طبیعی خیلی زیاد نازکتر است در نتیجه هر گونه بیماری موجب انسداد شیپور استاش در این افراد می شود.

علت رایج مسدود شدن شیپور استاش در اثر التهاب و مخاط  می تواند سرما خوردگی ,عفونت گلو و تب یونجه و… باشد در کل هر گونه موکوس اضافی که در پشت بینی جمع شود سبب ایجاد این مساله می شود.

آیا عوارض بقیه یی وجود دارد؟

درد گوش می توانید شدید باشد اما در اکثر موردهای اسیب جدی به گوش نمی زند و بعضی مواقع  ایجاد شدن سوراخ در پرده گوش می تواند اشک اور باشد.با این حال,به احتمال خیلی پرده گوش در عرض چند هفته به صورت خود به خود بدون هیچ درمانی ترمیم می شود.(جهت اطلاعات بیشتربه بروشور جداگانه ای به نام ((سوراخ پرده صماخ)) مراجعه کنید.

اندروید lg مولفیکس