امروز یکشنبه 15 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

جلوگیری از درد گوش در زمان پرواز با هواپیما

در اینجا که با عنوان جلوگیری از درد گوش در هنگام پرواز با هواپیما، در سایت هانیما منتشر شده است، پرسش این سوال که چطور می توان در هنگام پرواز از درد گوش جلوگیری کرد؟ را بطور کامل خواهیم داد. همیشه هنگام پرواز با هواپیما گوش درد می گیرد ما برای جلوگیری از درد گرفتن و صدمه رسیدن به پرده گوش و پیشگیری از صدمه های احتمالی روش های خیلی زیاد شایستهی را معرفی می کنیم. در حالت ایده ال هرفردی که دچار سرما خوردگی، عفونت تنفسی، عفونت گوش وغیره شود نباید پرواز کند ولی چون خیلی زیادی از افراد نمی خواهند مسافرت خود را از دست دهند موردهای زیر کمک می کنند تا افراد به درد گوش دچار نشوند:

جلوگیری از درد گوش در هنگام پرواز با هواپیما

بلع کردن هنگام فرود آمدن هواپیما یکی از عوامل می باشد. هوا در هنگام بلع، سخن فرمودن هنگام خمیازه کشیدن و جویدن به مقدار خیلیی از طریق شیپور استاش جا به جا می شود. در رابطه با کودکان بلعیدن یا مصرف هنگام خوبی می باشد تا شیپور استاش به بهتری کار خود را انجام دهد به همین علت خوب است کودکان را تشویق به جویدن کنیم.  

پیشگیری از درد گوش در هنگام پرواز با هواپیما

تلاش کنید موردهای زیر را انجام دهید:

نفس بکشید و تلاش کنید نقس را وارد دهان کرده و دهان خود را ببندید و هوای محبوس شده را از راه بینی خارج کنید.این هوای دمیده شده موجب باز شدن مجرای شیپور استاش می شود و در نهایت فشار را بر روی پرده گوش خود احساس می کنید.این درمان اغلب مساله می باشد ولی تلاش کنید در هنگام فرود هواپیما ان را به طور مرتب تکرار کنید. هنگام فرود هواپیما به هیچ وجه نخوابید (والا یک ماسک اکسیژن هنگام فرود هواپیما درخواست کنید) اگر بیدار هستید  ببلعید و بنوشید و هوا را برای ورود به گوش میانی تشویق کنید.

موردهای ذکر شده در بالا معمولا در رابطه با خیلی زیادی از افراد جواب می دهد ولی اگر نسبت به این نوع اسیب دیدگی خیلی زیاد مستعد هستید می توانید از موردهای زیر استفاده کنید:

استفاده از قرص انتی هیستامین که با توجه به دز پیشنهادی روز پیش و بعد مسافرت مصرف کنید این دارو می تواند تا حدودی بر تولید موکوس تاثیر گذاشته و تولید ان را محدود کند. استفاده از اسپری ضد احتقان که موجب خشک شدن بینی می شود.به عنوان مانند استفاده از اگزیلو متازون که در داروخانه ها موحود است اسپری بینی از جمله داروهایی است که باید یک ساعت پیش از هنگام مورد نظر مصرف شود.
اندروید lg مولفیکس