امروز یکشنبه 22 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

واکسن آنفولانزا و دیابـت

shutterstock_141295042-610x390

 

پاییز هنگام واکسن آنفولانزا است . اگر  دچار به دیابت هستید سه برابر بیشتر احتمال دارد تا  بخاطر آنفولانزا در  بیمارستان بستری شوید و سه برابر بیشتر از بقیه یان  آنفولانزا  تاثیرات جبران ناپذیری میگذارد که منجر به مرگ می شود  . آنفولانزا با سطوح قند خون ارتباط دارد. بنابراین دیابتیها برای  جلوگیری از آنفولانزا حتما باید واکسن بزننداوایل فصل پاییز هنگام شایستهی برای تزریق واکسن آنفلوآنزا است و البته اهمیت تزریق این واکسن برای دچاریان به دیابت خیلی زیاد بیشتر است.

 

پزشکان در مورد اهمیت تزریق واکسن آنفلوآنزا برای افراد دیابتی پافشاری دارند: چنانچه دیابت دارید و به آنفلوآنزا نیز دچار دچار می‌شوید، سطح گلوکز خون افزودن می‌یابد و مدت هنگام بهبودی فرد طولانی‌تر می‌شود.

 

همچنین آمار نشان می‌دهد که بیماران دیابتی در مقایسه با افراد سالم سه برابر بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از آنفلوآنزا و ذات‌الریه هستند.

 

علاوه بر این، پزشکان به بیماران دیابتی پیشنهاد می‌کنند که اگر بعد از تزریق واکسن آنفلوآنزا باز هم به این بیماری دچار شدید، تزریق مجدد واکسن می‌تواند خطر شدید شدن بیماری‌های دسبرچسباه تنفسی را کم کردن دهد.

 

از جمله اقدامات بقیه یی که به غیر از تزریق واکسن از دفعات ابتلا به آنفلوآنزا در فصل سرما و مقدار شیوع ویروس این بیماری می‌کاهد می‌توان به موردهای زیر اشاره کرد:

 

– بعد از سرفه و عطسه کردن دستان خود را با آب و صابون بشویید.

 

– از لمس کردن چشم‌ها، بینی و دهان در هنگام بیماری پرهیز کنید.

 

– هنگام سرفه یا عطسه کردن بینی و دهان خود را با یک دستمال بپوشانید.

 

– در طول مدت بیماری تلاش کنید با افراد کمتری ارتباط داشته باشید.

منبع- سلامت نیوز
اندروید lg مولفیکس