امروز یکشنبه 22 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

دهان شویهها آسوده خاطر ترین مواد ضد باکتری

دهان شویه‌ها با توجه به نوع مصرف آن، بعد از مسواک و نخ دندان در جلوگیری از پوسیدگی دندانها نقش بسزایی دارند.

دکتر نرگس بارفروش پریودنتیست در گفبرچسبو با باشگاه خبرنگاران  افزود: حذف پلاک (جرم دندان) مهمترین هدف در پیشگیری از بیماریهای  دندانی و بقیه سلامتی دهان است.
وی درمورد کاربرد دهان شویه فرمود: دهان شویه کردن با فشار در خارج  کردن ذرات غذا و تمیز کردن کامل محیط دهان تاثیرگذار است، پیش از استفاده از دهان شویه در هنگام خوردن شکلات و شیرینی و هر وعده غذایی  شستن دهان با آب خالی و برای حذف پلاک چسبنده استفاده از مسواک  و نخ دندان به همراه دهان شویه در پاکیزگی دهان نقش داد.
وی ادامه داد: استفاده از دهان شویه‌های فلورایددار برای کنترل  پوسیدگی دندانی و دهان شویه‌های ضد پلاک به منظور بهبود در روند ترمیم بافت لثه بعد از درمان‌های غیرجراحی پیشنهاد می شود.
دکتر بارفروش در مورد روش‌های استفاده از دهان شویه تصریح کرد: در ابتدا مقدار کمی از مایع دهان شویه در دهان ریخته و با فشار مایع را به  فضاهای بین دندانی وارد کنید و با تقسیم دهان(جلو، راست و چپ) با استفاده از حرکت لبها، گونه ها و زبان مایع را عقب و جلو به بالا به لای دندان فرستاده و طبق دستور دهان شویه را قوت داده یا از دهان خارج  کنید.
وی در زمینه خصوصیات یک دهان شویه شایسته تأکید کرد غیرسمی بودن دهان شویه‌ها به طوریکه با بافت های دهانی صدمه نرساند دهان شویه‌ها نباید از غشا دسبرچسباه گوارش جذب شود از خصوصیات یک دهان شویه شایسته است.
دکتر بارفروش افزود: اجزای تشکیل دهنده دهان شویه ها، شامل آب، الکل، روغن های معطر و مواد رنگ کننده، مواد معطر و روغن های ضروری، آب نعنا و شیرین کنندهای مصنوعی است.

برچسب ها :
اندروید lg مولفیکس