امروز شنبه 14 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

هایپوتریـکوسیـز مژه های کم پشت

ساهنگام غذا و دارو در امریکا دارویی به نام لاتیس 0.03% را برای درمان هایپوتریکوسیز(مژه های کم پشت) تائید کرد.

به گفته گروه ترجمه هانیما، مدتی بود که چندین کمپانی لوازم میکاپی مدعی بودند که بعضی ازداروهای درمان گلوکوما که حاوی ترکیباتی مانند پروستوگلاندینها هستند تاثیر فوق العاده ای در رشد مژه های سیاه، بلند و ضخیم دارند و با توجه به این ادعا تلاش کردند که از ترکیب فوق در تولید مواد میکاپی خود استفاده کنند ، در حالی که ساهنگام غذا و دارو در امریکا با این ادعا مخالف بود و آنها را وادار به تجدید نظر در مورد انتخاب ترکیبات میکاپی کرد. تا این که اخیرا ساهنگام غذا و دارو در امریکا دارویی به نام لاتیس 0.03% را برای درمان هایپوتریکوسیز(مژه های  کم پشت) تائید کرده است. ترکیب موجود در این دارو به نام بیماتوپروست پیشا برای درمان اختلال گلوکوما استفاده می شد ولی اکنون برای اولین بار به منظور پیشرفت کیفیت مژه ها و افزودن حجم آن تصویب شده است.
این دارو تنها باید روزانه  روی مژه های بالایی زده شود (برای مژه های پایینی غیر قابل استفاده است). تاثیر آن بعد از 8 هفته قابل ملاحظه خواهد بود و بعد از 16 هفته به اوج می رسد. استفاده از این دارو باید ادامه دار باشد و گرنه در صورت قطع مصرف دارو ، مژه ها به حالت اولیه باز می گردد. این دارو تنها در صورت تجویز پزشک قابل فروش می باشد.
از جمله عوارض جانبی مصرف این داروی ، قرمزی، خارش و تیرگی پلک ها گفته شده است.
فرمودنی است که افرادی که تمایل به مصرف این دارو دارند لازم است که با پزشک خود راجع به سامابقی بیماری ها و نوع داروهایی که مصرف می کنند صحبت نمایند.ضرورت این کار برای اجتناب از بروز  تداخلات دارویی است.

اندروید lg مولفیکس