امروز یکشنبه 15 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

تاثیر ژلهای جوانی تایید نشده است

به گفته مجله پزشکی هانیما;
در حال حاضر هیچطور ژل با اثرات دایمی مربوط به جوان سازی پوست که تایید شده مراجعه ذیصلاح علمی باشد در دساضطراب نمی‌باشد.

دکتر حسین طباطبایی متخصص پوست و زیبایی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در فرمود‌وگو با ایسنافرمود: زندگی ماشینی و پر اساضطراب، استفاده بی رویه از آفتاب، تغذیه ناشایسته، عدم تحرک جسمی، سیگار، بیماری‌های جسمی پایدار و از همه مهمتر ارث، سبب پیری زودرس چهره می‌شود.

وی آسوده خاطر کرد: آموزش بهداشت پوست از زمان کودکی کمک به جلوگیری از پیری زودرس پوست می نماید.

وی در خصوص درمان‌های کاربردی در جوان سازی پوست فرمود : از نظر درمانی جوان سازی با استفاده از کرم‌های حاوی مواد کلاژن ساز و تامین رطوبت پوست و استفاده از کرم های ضد آفتاب تا حدی از ایجاد چروک‌های پوستی جلوگیری می نماید.

وی در خصوص روش دوم ابری ژن و میکرو درم ابری ژن، فرمود: این روش تا دهه اخیر که لیزرهای جوان سازی و اشعه رادیوفرکانس وارد دنیای زیبایی و درمان چین و چروک و شلی پوست گردید ، استفاده می شد.

دکتر طباطبایی پافشاری کرد: اشعه رادیوفرکانس یا R.F و لیزرهای Ablation و Non A BLATION تاثیرگذارترین روش های جوان سازی هستند که به تدریج انواع جدید آن با اثرات بهتر و عوارض کمتر ساخته شد که از انواع لیزرها نوع FRAXiaL با حداقل عوارض رضایت خاطر بیماران را فراهم می سازد.

وی در خصوص لزوم تکرار این روش فرمود: باید حداقل 6-5 بار با فواصل 2-1 ماه یک بار تکرار شود و بعد از آن نیز هر 12-6 ماه یک بار جهت فعال ماندن اثرات کلاژن سازی تمدید شود، در موردهایی که حفره یا فرورفبرچسبی‌های صورت با روش‌های فوق ترمیم نشود از فیلرها یا ژل‌های پرکننده استفاده می شود، ژل های با اثرات موقت حدود یک سال، اگر عوارض احتمالی هم ظاهر شود ، مزمانی خواهد بود.

دکتر طباطبایی پافشاری نمود: در حال حاضر هیچطور ژل با اثرات دایمی که تاییده شده مراجع ذیصلاح علمی باشد در دساضطراب نمی باشد.

وی در خصوص استفاده از روش لیپوفیلینگ فرمود: در این روش از چربی پوست خود بیمار در نواحی فرو رفته و چین های دایمی صورت تزریق می شود که روشی خیلی زیاد تاثیرگذار است و از آنجا که از چربی پوست خود بیمار استفاده می شود بنابراین عوارض واکنش در برابر اجسام خارجی ایجاد نمی شود ، این روش مساله بوده پزشک باید آموزش های مخصوصی را در استفاده از این روش دیده باشد همچنین این کار باید در اتاق عمل شایسته و مجهز انجام گیرد.

اندروید lg مولفیکس