امروز یکشنبه 22 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

قواعد جدیدی برای درست کردن کرمهای ضد آفتاب ارایه میشود

“اداره نظارت بر دارو و مواد غذایی آمریکا” با انتشار پیشنهادی ، معیارهای جدید درست کردن ، آزمایش و برچسب‌گذاری دست آوردات ضد آفتاب را که بدون نسخه پزشک عرضه می‌شوند، مطرح کرد.
به گفته هانیما خبرگزاری یونایتدپرس از واشنگتن، این قواعد پیشنهادی تمام دست آوردات دارویی ضد آفتاب را که حفاظت در برابر پرتوهای فرابنفش آ و ب فراهم می‌کنند، در بر خواهند گرفت.

دکتر “اندرو ون اشنباخ” یک مقام اداره نظارت بر دارو و غذای آمریکا فرمود، بیش تر از ‪ ۳۰‬سال است مصرف‌کنندگان فقط با استفاده از فاکتور حفاظتی آفتاب سوخبرچسبی یا همان اس پی اف از مقدار محافظت کرمهای ضد آفتاب در برابر پرتوهای فرابنفش ب مطلع می‌شوند.

بر اساس این طرح جدید، مصرف‌کنندگان از این پس خواهند توانست از سطح محافظت این کرم‌ها در برابر پرتوهای فرابنفش آ ‪ UVA‬نیز مطلع شوند. این امر به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تصمیم‌های مطلعانه‌ای برای محافظت از خود و فرزندانشان در برابر آثار مضر پرتوهای خورشید بگیرند.

ساهنگام نظارت بر غذا و داروی آمریکا اعلام کرد، پرتوهای فرابنفش آ ‪UVA‬ عامل برنزه شدن پوست و پرتوهای فرابنفش ب ‪ UVB‬عامل آفتاب سوخبرچسبی است.

هر دو این پرتوها به پوست صدمه می‌رسانند و خطر ابتلا به سرطان پوست را افزودن می‌دهند.

بر اساس این طرح یک نظام درجه‌بندی چهار ستاره ایجاد می‌شود که وجود یک ستاره نشان‌دهنده کمترین سطح محافظت در برابر پرتوهای فرابنفش آ ‪ UVA‬و چهار ستاره نشان‌دهنده بیشترین سطح محافظت در برابر این پرتوها است.

اگر یک کرم ضد آفتاب کمترین مقدار محافظت در برابر این پرتوها را تامین نکند بر روی این دست آورد باید عبارت “بدون محافظت در برابر ‪” UVA‬ درج شود.

برچسب ها :
اندروید lg مولفیکس